آنتی نت

بررسی معضلات بازاریابی شبکه ای و مضرات آن

آنتی نت

بررسی معضلات بازاریابی شبکه ای و مضرات آن

آنتی نت

👈 شما وارد نتورک بشوید یا نشوید هیچ چیزی عاید من نمیشود، ولی اطلاع رسانی جلوی تباهی عمر خیلیها را میگیرد😉
لطفا قبل نظر دادن توجه کنید که ما:
❌ نه شکست خورده ایم
❌ نه مغرضانه مخالفت میکنیم
❌ نه دکتریم
❌ نه سیاستمدار
❌ نه اقتصاددان
❌ نه مجتهد
✅ بلکه بر اساس تحقیقات و مطالعات به این نتیجه رسیده ایم که شبکه سازی تصاعدی با این شیوه، خواه در آن محصول باشد یا نباشد، مجوز داشته باشد یا نداشته باشد کلاهبرداری بوده و در اسلام نیز مشروعیت ندارد

✅ ابتدا تحقیق سپس عمل کنیم.
✅ ابتدا مشورت سپس باور کنیم.
✅ ابتدا فکر سپس انتخاب کنیم.

این وبلاگ به منظور افزایش بصیرت شما عزیزان در زمینه بازاریابی شبکه ای و مضرات آن راه اندازی گردیده است. در صورت تمایل میتونید به کانال تلگرام
https://telegram.me/nomlm
بپیوندید

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰
🔫شستشوی اول: در بازاریابی شبکه ای واسطه ای نداریم.
@nomlm

✅چنانچه هدف شرکتها حذف واسطه هست پس وجود خود این شرکتها نقض کننده این هدف می باشد . چون خود این شرکتها یک واسطه محسوب می شوند و هیچکدام تولید کننده محصول خاصی نیستند .
✅البته  برخی از آنها کالاهایی به نام خود شرکت دارند که عملاً برند (نام تجاری که روی یک کالا نوشته می شود) آن شاید متعلق به این شرکتها باشد و این دلیل بر تولید آن کالا توسط آن شرکت نیست.
@nomlm


🔫شستشوی دوم: حمایت از تولید داخلی
@nomlm

✅عملاً 80 تا 90 درصد از اجناسی که این شرکتها ارائه می دهند کالاهای خارجی است.

🔍چرا از اجناس خارجی یا اجناس داخلی بی نام و نشان و عجیب و غریب استفاده شده؟

✅چون اجناس خارجی قیمت مصرف کننده ندارند و این شرکتها این اجناس را با قیمتهای بسیار پایین (به علت کیفیت پایین این محصولات) خریداری کرده و با قیمتهای بسیار بالا به فروش می رسانند تا اول سود خود را تضمین کنند بعد با ارقام بالا و درصد سود های عجیب و غریب سر من و شما را کلاه بگذارند که می توانی در شرکت آنها تا 40 % یا بیشتر هم سود ببری.

📚به یک کارخانه تولیدی معروف بروید و از مدیر فروش کارخانه بپرسید که نمایندگان شما در سطح استان و کشور چند درصد سود می برند و آنها پاسخ خواهند داد در صورت خرید بالا و در بهترین شرایط حداکثر 15 تا 20 درصد پس چگونه است که این شرکتها که تولید کننده هم نیستند می توانند این سود ها را در صورت خرید جزء به شما بدهند؟ آیا غیر از این است که یک جنس با کیفیت پایین و با قیمت پایین می خرند و با قیمت بالا به مردم ارائه می کنند؟

📌نکته مهم: بدلیل ضعف در کیفیت مشتریان شاید فقط یکبار حاضر به خرید آن محصول باشند و نهایتاً متضرر اصلی نیروهای انسانی بی مزد داخل شرکت هستند که عمرشان را روی یک محصول بی کیفیت (شاید با ظاهر و بسته بندی آراسته) می گذارند.
@nomlm


🔫شستشوی سوم: مسئله اشتغال زایی
@nomlm

✅چنانچه قرارداد مربوط به این شرکتها را مطالعه کنید متوجه می شوید که کاملاً یک طرفه بوده و از نیروی بازاریاب کلیه تعهدات گرفته شده ولی هیچ تضمینی برای کار و آینده نیرو در نظر گرفته نشده؟

📌مثال1: اگر جوانی عمر و جوانی خود را برای این شرکت بگذارد و با چوب خوری ابتدای کار کنار بیاید و با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارد تا به یک پورسانت برسد، حال اگر پس از گذشت یک مدت زمان، این کار به هر دلیل برای این شرکت مقرون به صرفه نبود و خواست کارش را جمع کند (همانطور که می دانید مجوز کار این شرکتها از 6 ماه تا 2 سال است) یا اعلام ورشکستگی کند، چه کسی جوابگوی عمر و زندگی تباه شده این جوان است؟

📌مثال 2: بیاییم خدمات یک شرکت را که مانند این شرکتها در سطح کشور کار می کند و بر خلاف این شرکتها خدمات حقیقی ارائه می دهد را با این شرکتها مقایسه کنیم:
◀️شرکت بیمه یکی از رایجترین سولات که از طرف خریدارن خدمات مختلف بیمه ای مطرح می شود اینست که اگر شرکت بیمه ای X ورشکست شد و ما از آن شرکت بیمه نامه تهیه کرده باشیم چه کسی پاسخگوی ما خواهد بود؟

◀️پاسخ: تمامی شرکتهای بیمه ای یک پشتیبان به نام شرکت بیمه مرکزی دارند که کلیه نقل و انتقالات مالی شرکتهای بیمه را زیر نظر دارد و چنانچه شرکت بیمه ای بخواهد خارج از عرف مشخص شده عمل کند به سرعت جلوی کار آن شرکت گرفته می شود و چنانچه این شرکت به ورشکستگی برسد بیمه مرکزی پاسخگوی تمامی تعهدات این شرکت می باشد.

◀️در صورتی که این شرکتهای بازاریابی شبکه ای هیچ تعهدی نه به شما دارند نه به هیچ ارگانی که در صورت ورشکستگی پاسخگوی شما یا زیر مجموعه هایتان باشد.
@nomlm


🔫شستشوی چهارم: درآمد تصاعدی بالا.
@nomlm

✅همانطور که درآمد را به صورت تصاعدی در جلسات پرزنت کردن بکار میبرند نگاه ی هم بیندازید به سرعت رشد تصاعدی افراد.
◀️چرا وقتی صحبت از درآمد میشود با اشتیاق بحث تصاعد را مطرح میکنند ولی صحبت از اشباع که میشود میگویند رشد جمعیت بالاست!

◀️درست است که هر روزه افرادی به سن 18 سالگی میرسند، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که قاعده این هرم انسانی نیز هر روز گسترده تر میگردد. این گسترده شدن روندی تساعدی دارد، در حالی که افرادی که به سن 18سالگی میرسند، معمولاً میانگین ثابتی دارند. پس به زودی به نقطه ای میرسیم که اگر شرکت جهت ادامه حیات خود، برای مثال به جذب روزانه 100 نفر نیاز داشته دارد، اما تعداد افرادی که روزانه به سن 18سالگی میرسند، مثلاً 50 نفر است! و این به معنای بی ثمر بودن استمساک به این نکته، جهت باسخ به اشکال «اشباع» میباشد.

◀️حال با توجه به روند تصاعدی احتیاج به جذب نیرو در این شرکتها، به زودی آمار مثالی ما، 3 برابر میشود، زیرا آن 100 نفری که در آن روز چذب شده اند، دیر یا زود، باید خود نیز شبکه تشکیل دهند و هریک، 3 نفر دیگر را جذب کنند. اما کسانی که روزانه به سن 18سالگی میرسند، همواره همان تعداد 50 نفری که بطور مثالی ذکر شد، باقی میماند! به عبارت دیگر، تعداد ثابت 18ساله هایی که هر روز اضافه میشوند نیز اشباع میگردد؛ زیرا افزایش روزانه این تعداد ثابت میباشد، ولی روند افزایش تعداد افرادی که شرکت بطور روزانه جهت جذب در شبکه انسانی خود لازم دارد، نه تنها افزایشی است، بلکه افزایش آن روندی تصاعدی دارد!

این مطلب ساده نشان میدهد که چگونه لیدرهای این شرکتها، جهت منافع شخصی خویش، به هر دست آویزی چنگ میزنند و چگونه حق را با باطل میپوشانند و افراد را فریب میدهند! و این گوشه ای از قال و مقال این عرصه میباشد.
@nomlm


🔫 شستشوی پنجم: بازاریابی چند سطحی یک طرح هرمی نیست به این دلیل که در آن محصول فروخته می‌شود.
@nomlm
✅واقعیت:
◀️ فروش محصولات به‌عنوان راهی برای معرفی کردن طرح به‌عنوان طرح غیر هرمی و محافظت از آن در برابر قوانین ایالتی و فدرال تصویب‌شده نیست. بازاریابی چند سطحی که فعالیت قانونی دارد محصولات باکیفیت را به فروش می‌رساند و تحت قوانین طرح‌های غیر هرمی فعالیت می کند. بسیاری از شرکت‌های بازاریابی چند سطحی از رهنمودهای تعیین‌شده در قوانین ایالتی و فدرال تخطی دارند و برای اینکه تحت پیگرد قانونی قرار نگیرند به‌صورت ظاهری برخی از این قوانین را اعمال می‌کنند.

@nomlm

آنتی نتورک مارکتینگ, [27.09.16 16:14]
🔫 شستشوی ششم: بازاریابی چند سطحی بهترین گزینه برای داشتن یک کسب‌وکار شخصی و به دست آوردن استقلال اقتصادی است.

@nomlm

◀️ بازاریابی چند سطحی درواقع خوداشتغالی واقعی نیست.
◀️ اختیار داشتن در این روش یک خیال است. برخی از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای خط‌مشی‌هایی حتی برای روش توزیع افراد فعال تعیین کرده اند و اکثر قراردادهای شرکت بر مبنای راحتی و سرعت توزیع قرارگرفته است.
◀️ مشارکت با این شرکت‌ها نیاز به پایبندی به این مدل تکراری بدون هیچ‌گونه استقلال و فردگرایی دارد.
◀️ توزیع‌کنندگان بازاریابی چند سطحی کارآفرین نیستند بلکه مشارکت‌کننده در سیستم سلسله مراتبی پیچیده‌ای هستند که کنترل کمی بر آن دارند.

@nomlm


🔫 شستشوی هفتم: بازاریابی چند سطحی یک کسب‌وکار حمایت‌کننده و مثبت است که از روح انسانی و آزادی فردی حمایت می‌کند.
@nomlm
◀️اساس تبلیغات بازاریابی چند سطحی بر مبنای ایجاد ترس و اغراق در مورد درآمد بالقوه است.
◀️ پیشگویی مهلک در مورد سقوط قریب‌الوقوع سایر اشکال توزیع، عدم یکپارچگی و کمبود فرصت در دیگر مشاغل موضوعاتی است که مکرراً در مورد آن در این روش صحبت می‌شود.
◀️ مشاغل قراردادی و سایر کسب‌وکارها و مشاغل تجاری در تبلیغات این حرفه، مشاغل معمولی خوانده می‌شوند به‌این‌علت که در آن‌ها امکان کسب درآمد نامحدود وجود ندارد و به‌این‌علت سایر مشاغل را مورد تمسخر قرار داده و کارمندان آن را به‌عنوان بازندگانی معرفی می‌کنند که اسیر حقوق ماهیانه هستند.
◀️ در این روش دائماً تأثیر ناامیدکننده بر روی افرادی می‌گذارد که دیدگاه منحصربه‌فردی در مورد موفقیت و شادی دارند.
◀️ فرصت‌های تجاری پرآوازه، ارزش‌هایشان بر مبنای پیشگویی‌های منفی و هشدارها قرار نگرفته است.

@nomlm


🔫 شستشوی هشتم : شما می‌توانید بازاریابی چند سطحی را در اوقات فراغت خود انجام دهید. به‌عنوان یک شغل، این روش بیشترین انعطاف و آزادی فردی را در زمان، ارائه می‌دهد. در ساعات کمی در هفته می‌توانید درآمد قابل‌توجهی به دست آورید و با پرداختن به این حرفه به ‌جای کارهای دیگر ثروت قابل‌توجهی به دست خواهید آورد.

@nomlm

✅ واقعیت:
◀️ یک دهه تجربه کاری میلیون‌ها نفر ثابت کرده است که کسب درآمد در بازاریابی چند سطحی نیاز به تعهد زمانی بالا، تمایل فردی قابل‌توجه و ماندگاری دارد. خارج از کار سخت و قاطعانه و استعدادهای خاص موردنیاز، این مدل بازاریابی فضای بیشتری از زندگی شما را گرفته و زمان زیادی را به خود اختصاص خواهد داد.
◀️ در بازاریابی چند سطحی هر فرد یک مشتری احتمالی است. هر ثانیه در هفته یک‌زمان بالقوه برای بازاریابی است.
◀️ در این روش هیچ محدودیت مکانی، فردی یا زمانی برای فروش وجود ندارد. با نام به دست آوردن پول در اوقات فراغت، این سیستم کنترل و حاکمیت بر کل زندگی افراد را به دست می‌گیرد و تبعیت بدون چون‌وچرا از برنامه‌هایش را الزام می‌کند. این توضیحات نشان می‌دهد که چرا افراد درگیر نیازهای خودشان می‌شوند و آن‌چنان تکیه‌بر این مدل بازاریابی می‌زنند که حتی از روابط پایدارشان بیگانه شوند و یا آن را ترک می‌کنند.

@nomlm


🔫 شستشوی نهم: کسب موفقیت در بازاریابی چند سطحی آسان است. دوستان و وابستگان شما، مشتریان احتمالی شما هستند. کسانی که شما را دوست دارند و از شما حمایت می‌کنند، مشتریان تمام‌وقت شما خواهند شد.

@nomlm

◀️ تجاری‌سازی یا به ‌اصطلاح واردکردن معاملات تجاری در روابط دوستانه و خانوادگی و یا استفاده از بازارهای گرم در برنامه‌های بازاریابی که یک الزام معرفی می‌شود، عنصر تخریب‌کننده این جوامع بوده و باعث صدمه خوردن روابط افراد درگیر می‌گردد.
◀️ سرمایه‌گذاری بر روی وابستگی‌های خانوادگی و وفاداری‌های دوستانه، برای ساختن یک کسب‌وکار از عوامل منهدم کننده یک جامعه است.
◀️ این افراد استرس را وارد روابطی می‌کنند که پایه اولیه آن عشق، وفاداری و حمایت است و صدمه‌ای به آن وارد می‌کنند که ممکن است قابل جبران نباشد. خارج از جنبه اجتماعی صدمه زننده این پیشنهاد، تجربه نشان داده است که تعداد کمی از افراد هستند که از پیشنهاد دوستانشان برای خرید کالا احساس لذت و قدردانی داشته باشند.

@nomlm


🔫 شستشوی دهم: بازاریابی چند سطحی یک جنبش معنوی است.

@nomlm

◀️ استفاده از مفاهیم غیرمادی و معنوی همانند خودآگاهی و تجسم خلاقانه در ثبت‌نام اعضا جدید و کلماتی همانند صمیمیت و همدلی برای توصیف روابط سازمان فروش و ادعای اجرای اصول مذهبی از بزرگ‌ترین تحریفاتی است که در این حرفه به‌کاربرده شده است.
◀️ افرادی که امید و آرزوهایشان را بر کسب ثروت متمرکز می‌کنند، بصیرتشان به معنویت واقعی و آموخته‌های مذهبی‌شان را در پاسخ به نیازهایشان از دست می‌دهند. استفاده از این اصول معنوی نشان‌دهنده فریب بودن این فرصت سرمایه‌گذاری است.
◀️ خریداران در مورد محصولاتی که برای تبلیغات آن‌ها از شعارهای ملی و مذهبی استفاده می‌شود، هشیار باشید. مشارکت و حمایتی که بازاریابی چند سطحی به اعضا ارائه می‌دهد تماماً بر مبنای حجم خرید آن‌ها است.

@nomlm


🔫 شستشوی یازدهم: بازاریابی چند سطحی یک روش جدید زندگی است که ارائه‌دهنده سعادت و کمال است. این روش برای رسیدن به هر چیز خوبی در زندگی است.

@nomlm

✅ برجسته‌ترین جاذبه مطرح‌شده در مقالات بازاریابی چند سطحی و سخنرانی‌هایی که برای جذب اعضا صورت می‌گیرد، زمخت‌ترین شکل مادی‌گرایی است.
◀️ این وعده‌ها به‌عنوان بلیط رسیدن به کمال شخصی ارائه می‌شود.
◀️ توجه بیش‌از اندازه بازاریابی چند سطحی به ثروت و تجملات در تضاد با تمایلات حقیقی اکثر افراد در داشتن شغلی معنی‌دار و کاربردی است که افراد در آن استعداد ویژه دارند و یا به آن علاقه دارند.
◀️ به‌طورکلی، فرهنگی که در این کسب‌وکار حاکم است افراد را از مسیر ارزش‌های شخصی‌شان و تمایل به ابزار استعدادها و آرزوهای منحصربه‌فردشان منحرف می‌کند.

@nomlm
  • ۹۵/۰۷/۱۱
  • ادمین ضد نتورک مارکتینگ

دروغ های بازاریابی شبکه ای

دروغ های نتورک مارکتینگ

نظرات (۱۵)

عزیزم خوب حالا ک میدونین این کار غیر قانونیه و هدفش کلک زدن مردمه پ چرا کسی جلوشو نمیگیره؟
واقعا به نوبه خودم از شما تشکر میکنم که با بیانی صادقانه و خیرخواهانه قصد دارید از تباهی عمر و سرمایه و استعداد هم نوعانمون جلوگیری کنید. من خودم مدت کوتاهی در زمینه نتوورک از طریق یکی از دوستان دعوت به فعالیت شدم و خداروشکر میکنم که در همون ابتدا به مواردی که شما در این نوشتار اشاره کرده اید، رسیدم و به قول معروف جستم! از دوستانی که این نوشتار رو برای کسب آگاهی به منظور ورود به بازاریابی شبکه ای مطالعه می کنند خواهش میکنم که با ذهنی باز به نکاتی که اشاره شده تامل بکنند و از نظر ذهنی تسلیم هجمه ای که برای القای تفکرات کلاهبردارنه بهشون وارد میشه، نشوند. 
نامه شرعی بودن بازاریابی شبکه ای عطف بنامه شماره۹۰۰۰۲۱۰۱۳۰۲۱۲۲۰۰مورخ۲۳/۰۸/۱۳۹۴با تأییده  فقهای شورای نگهبان ومجلس شورای اسلامی  مورد بررسی قرار گرفت وتصویب شدو رهبرمون هم در پیگیری این نامه پاسخ دادند که نظر من هم نظر شورای نگهبان میباشد ومخالفتی نیست واز لحاظ شرعی هم مجاز به فعالیت میباشد....یعنی شما منکر نظریه رهبر و فقهای شورای نگهبان هستید؟؟؟یعنی مملکت ما انقدر هر کی هر کیه که بلند بشن نظر بدن وشما هم ردش کنید؟؟؟؟
پاسخ:
همه اینها توی کانال بررسی شده
ضمنا شما دارید یک طرفه نامه رو میخونید.
میگید رهبر مخالفتی نداره ... با چی مخالفتی نداره؟؟
با بازاریابی شبکه ای یا نظرات شورای نگهبان؟؟
توجه کنید که معظم له فرموده اند: "بطور کلی بازاریابی شبکه ای صورت شرعی ندارد و این قبیل موارد باید بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مورد تایید شورای نگهبان باشد"
شما برید ببینید چی تصویب شده... صدهابار این مطلب توی کانال و گروه توضیح داده شده
ارزش رفتن نداره این شرکتها داداش مملکت بد زمانیه
مرسی از این مقاله علمی واقعا شرکت های به درد نخوری هستن و همشون یه شکل و مثل هم حرف می زنن یه مشت کلاه بردار شستشوی مغزی میدن بچه های مردم و بیچاره اونایی که خر میشن 
مطلبتون رو خوندم جامع و منطقی بود
انشاله ثروت و برکت و  اشتغال و رونق اقتصادی به کشورمون سرازیر بشه و هرکسی در زمینه استعدادها و علایق شخصی خودش مشغول به کارو کسب درامد بشه
با ارزوی موفقیت برای همه 
عملاوبه عینه تک تک مواردذکرشده رالمس کرده وتاییدمی کنم.ممنون ازمطالبتون.بخصوص بخش آخرمقاله را.
مطلبتون فوق العاده بود، 
ی نکته ای دیگه ای هم که میشه گفت اینه که شما عضو میگیرید و بهش میگید میتونی به درامد 10 میلیونی برسی (درصورتی که خودت نرسیدی) بعد اون طرف هم باید عضو بگیره و همین رو بگه و همینجوری ادامه پیدا میکنه در نهایت درسته ممکنه شما به درامد 10 میلیونی رسیده باشی ولی آیا اون همه عضوی که وارد مجموعه کردی با امید درامد 10 میلیونی هم به این درامد رسیدن؟ درواقع شما برای خوشبخت کردن خودت داری تعداد خیلی زیادی از افراد رو بدبخت میکنی و اون افراد بدبخت هم برای خوشبختی تعداد زیادی از افراد دیگر رو بدبخت میکنن و این تصاعد میخوره تا به اشباع برسه. اینجوری ی عده بدون داشتن مهارت و استعداد خاصی و فقط به خاطر اینکه زودتر وارد کار شدن و تونستن افراد بیشتری رو بدبخت کنن به درامد رسیدن و وقتی ازش در مورد عدالت میپرسی میگن همه چی خودتی، خودت تلاش نکردی!!!
دقیقا کلاهبــردار همــون اولیه ک داره ســـودشو میخوره 
از یه طرف میگن کار ما با بازاریابی هرمی فرق داره بعد خودشون میگن که بازاریابی هرمی یک کلاه برداری بوده ولی اموزش ها و سی دی ها و کتاب های که معرفی میکنن همشون همونایی هستن که تو شرکت های غیر قانونی معرفی می کردن مگه میشه آدم اموزش تنیس ببینه بعد بره تو زمین بدمینتون
سلام. مطلب مفید و تاثیر گذاری هستند. ولی باید درخصوص عدم عضویت در این شرکت‌ها فرهنگ سازی درست شود.
سلام. مطلب مفید و تاثیر گذاری هستند. ولی باید درخصوص عدم عضویت در این شرکت‌ها فرهنگ سازی درست شود.
کلا شغل اگه به این اغوا گری نامید در هرمی ها یا شبکه ای ها !!! موندم چقدر حرف و حدیث دورش هست!!! 2 سال جوانان وارد نشوند ببینیم با بالا هرمی ها از درآمد سرشار میگویند؟ و نکته جالب اکثر افراد در شرکت های هرمی یا شبکه ای که شکل هر دو مثل هرم  فراعنه و تداعی بهره کشی و برده داری نوین است!!! چقدر دوستان و اقوامشان از اینان فراری اند و چقدر دلخوری دور و برشان هست!!!!
دقیقا راست گفتن که حرف دشمنت رو با دقت گوش کن.چون اون تنها کسی هست که نقطه ضعفت رو صادقانه بهت میگه.
بعنوان یک نتورکر خیلی چیزها از شما یاد گرفتم.
منتظر انتقادات بیشتر شما هستم.
سپاسگزارم
سلام
من خودم یکسال و ده ماه لیدر شرکت بیز بودم ، اینا همشون مثل سگ دروغ میگن، اون نوروزی آشغال بچه لات عوضی که جزء اولین کسانی بود که اومد توی بیز و دست مستقیم عطاران شد، و الان داره میلیاردی پول میخوره. اون جعفریان و اون خمان اینها بیشتر شون کلاهبرداران و ورشکسته های گلدکوئست بودن، وقتی از زندان آزاد شدن اومدن توی بیز دست مستقیم عطاران شدن.
فقط دوستان بهتون بگم من توی اون نزدیک دو سال فعالیتم، مردم رو خیلی فریب دادم بیان بیز و پولدار بشن. خودم چهل و پنج میلیون تومن پولمو از دست دادم توی این دو سال.
کسی توضیح بیشتر خواست بیاد آیدی تلگرامم راهنمایی کنم.
organikkkk@

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">